DÜNDEN YARINA

1978

TEMEL

Terzioğlu İnşaat’ın temeli, 1978 yılında İnşaat Mühendisi Şemseddin Terzioğlu tarafından atıldı.

1981

İLK ANLAŞMA

Kuruluşundan itibaren ilk 3 yıl süresince Denizli’de ağırlıklı olarak proje planlama, kontrol, taahhüt gibi hizmetler veren Terzioğlu İnşaat, ilk kat karşılığı iş anlaşmasını 12 dairelik Çakır Apartmanı projesi ile gerçekleştirdi.

1983

TERZİOĞLU APARTMANI

Bu tarihten itibaren 90lı yılların başlangıcına kadar Denizli’nin o dönemki en gözde ve hareketli muhiti olan Saltak’ta birçok projeye imza attı. Bu projeler arasında, en önemlilerinden biri ise hiç şüphesiz 1983 yılında temeli atılan ve şirketin ismini taşıyan ilk proje olan 21 dairelik Terzioğlu Apartmanı’dır.

1985

MİMAR SİNAN'DA PROJELER

80’li yılların ortalarına gelindiğinde, Mimar Sinan Kavşağı’nın karşılıklı 2 köşesinde bulunan 14’er dairelik Sarılar ve Güler Apartmanları projelendirildi ve inşa edildi.

1989

ZAMANIN ÖTESİNDE

80’li yılların sonuna doğru 10’a yakın projeye imza atan Terzioğlu İnşaat’ın o dönemki en gözde projeleri ise Şengün ve Özer Apartmanları oldu. Döneminin ilerisinde bir lüks anlayışıyla, yüksek malzeme kalitesi ve daire büyüklüğü ile inşa edilen bu projeler, o dönemde Denizli’de oldukça ses getirdi.

1993

ÇAMLIK'TA ASLAN APARTMANI

90’lı yıllar başladığında ise, Denizli’nin hızla değişen sosyo-ekonomik profili ile birlikte, konut yerleşimi Çamlık bölgesine doğru kaymaya başlamıştı. Bu dönemde Terzioğlu İnşaat, Çamlık bölgesindeki ilk projesinin temelini 1993 yılında 12 dairelik Aslan Apartmanı’na attı.

1994

İLK OKUL

Terzioğlu İnşaat, Aslan Apartmanı’nın inşaatı devam ederken 1994 yılında Arif Yalınkaya İlköğretim Okulu’nun bugünkü binasını projelendirip inşa etti.

1995

ÇAMLIK'TA 2 PROJE

Aslan Apartmanı ve Arif Yalınkaya İlköğretim Okulu’nun inşaatı devam ederken, 1995 yılında Çamlık bölgesindeki ikinci proje olan Emre Apartmanı’nın temeli atıldı.

1996

DENİZLİ'DE İLKLER

Kurulduğu tarihten itibaren, sürekli olarak kendisini geliştiren ve sektörel yeniliklere kendisini hızlıca adapte eden Terzioğlu İnşaat, 1996 yılında dönemin Denizli’deki en gözde ve konuşulan projesi olan Çamlık Apartmanı projesine başladı. Bu proje ile Denizli’de ilk defa kullanılan görüntülü interkom sistemi, kapalı otopark gibi ayrıcalıklarla ve yüksek malzeme kalitesi, titiz işçilik uygulamaları ile ilgi çeken Çamlık Apartmanı yine Denizli’de ilk olarak uygulanan ve müşterilerin içinde yaşayacakları daireyi önceden görmelerine olanak sağlayan örnek daire çalışmasıyla, müşteri memnuniyeti konusunda çıtayı daha da yükseğe taşıdı.

1999

EN GÖZDE SİTE

1999 yılında ise yine bambaşka bir anlayışla, site yaşamını ön plana çıkaran Bağbaşı bölgesindeki 8 blok, 48 dairelik Çamlıtepe Sitesi temellendirildi. Bu projenin tamamlanmasından, günümüze 15 seneden fazla süre geçmiş olmasına rağmen, gerek çevre düzenlemesi, gerek dairelerde kullanılan malzemeler, gerekse site sakinleri ve komşuluk ilişkileri ile Çamlıtepe Sitesi, hala daha kentin en gözde yaşam alanlarından biri.

KAYNAK SİTESİ

Çamlıtepe projesinin yapımı devam ederken, 1200 Evler bölgesinde 75 dairelik Kaynak Sitesi’nin inşaatına başlandı. Bu proje ile kaliteden ödün vermeden orta gelir grubuna sahip kesimi ev sahibi yapmak hedeflendi ve bu hedef de başarıyla gerçekleştirildi.

2000

ÖZEL PROJELER

Tüm bu projeler devam ederken, Terzioğlu İnşaat, terzi usulü kişiye özel inşaat taahhüt işleri de gerçekleştirdi. Bu yapılar arasında ön plana çıkan projelerden biri ise kişiye özel projelendirilen ve 1000 m2’lik kapalı alana sahip Sayın Ahmet Gökşin’in villası oldu.

2001

SERVERGAZİ’DE DORUKKENT

2001 yılına gelindiğinde ise, yine şehrin hareketlenmeye başlayan Servergazi bölgesinde Dorukkent Sitesi projelendirildi ve 50 dairelik projenin satışı kısa zamanda tamamlandı.

2002

DİYALİZ MERKEZİ

Dorukkent Sitesi’nin inşaatı sürerken, yine özel bir proje olan Denizli Özel Sağlık Hastanesi’ne bağlı Diyaliz Hastanesi’nin binası inşa edilip teslim edildi.

2005

TERZİOĞLU BÜYÜYOR

2005 yılında, Endüstri Mühendisi Sayın Emre Terzioğlu şirket bünyesine katıldı ve Terzioğlu İnşaat’ın Finansman, Satış ve Müşteri İlişkileri yönetiminde üstlendiği sorumlulukla, Terzioğlu İnşaat’ın müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran vizyonunu daha da ileri noktaya taşıdı.

2006

İLKLER ARTIYOR

2006 yılı Terzioğlu İnşaat için bir başka dönüm noktasının olduğu bir yıl oldu. Bu yıl, Üçler bölgesinde 210 dairelik Gölkent Konutları’nın inşaatına başlayan şirket, bu proje ile Denizli’de ilk defa, modern site yaşamının gerektirdiği geniş yeşil alan, havuz, güvenlik noktası, canlı sosyal yaşam gibi öğeleri ev sahiplerine sundu.

KONAKLAR

Gölkent Konutları’nın inşası esnasında kişiye özel inşaat taahhüt işleri de hız kesmeden devam etti ve bu dönemde, 12 dönüm arazi üzerinde 5 adet villadan oluşan Erguvan Konakları ve Gökşin Yatırım’a ait 6 villadan oluşan Bağbaşı Konakları projelendirilip teslim edildi.

2010

ÖZEL DENİZLİ SAĞLIK HASTANESİ

Yine 2010 yılı içerisinde, yine son derece özel bir proje; Ege Bölgesi’nin sağlık alanındaki en büyük yatırımlarından olan 26000 m2 kapalı alana sahip Özel Denizli Sağlık Hastanesi’nin inşaatına başlandı. Böylece şehrin en büyük hastanesi, uluslararası standartlarda bir eser Denizli’ye kazandırılmış oldu.

2011

TERZİOĞLU’NDA 2. KUŞAK

2010 yılında Mekatronik Mühendisi Emin Terzioğlu’nun şirket bünyesine katılıp İş Geliştirme ve Pazarlama yönetiminde edinmiş olduğu sorumlulukla Terzioğlu İnşaat, 40 yıla yakın süredir edinmiş olduğu deneyimi, 2. kuşağın dinamizmiyle birleştirdi.

2012

EŞSİZ ÇEVRE DÜZENLEMESİYLE SU DÜNYASI

Özel Denizli Sağlık Hastanesi’nin inşası sürerken, Gölkent Konutları’na komşu 144 dairelik Su Dünyası projesinin lansmanı yapıldı, geniş sosyal olanakları, farklı genişlikteki daire tipleri ile ilgi gören Su Dünyası projesi yine farklı konsepti, eşsiz çevre düzenlemesi ve malzeme seçimi ile oldukça ilgi gördü.

2013

ÇEKİCİ DIŞ MEKÂN TASARIMIYLA GÖKKUŞAĞI KONUTLARI

Su Dünyası’na gösterilen ilgi ile birlikte, yine aynı bölgede, daha düşük m2’lerde aynı lüks malzeme ve işçilik kalitesi sunan 86 dairelik Gökkuşağı Konutları, ilgi çekici dış mekân tasarımıyla da bulunduğu bölgeye renk kattı.

2014

ALTINPARK İLE VİLLA KONSEPTİ YENİDEN TANIMLANIYOR

Terzioğlu İnşaat, 2014 yılında Denizli’ye lüksü ve villa yaşamını yeniden tanımlayan 9 dönüm arazi içerisinde 7 adet çok özel villadan oluşan Altınpark Villaları’nın inşaatına başladı.

2016

YEŞİLİN İÇİNDE AYRICALIKLI YATIRIM GREEN PARK STUDIOS

2016 yılı içerisinde Kınıklı bölgesinde Pamukkale Üniversitesi ve Hastanesi çalışanlarına yönelik, 76 adet studio daireden oluşan Green Park Studios projesinin temelini attı.

2017

ZARİF BİR MİMARİ YÜKSELİYOR: ARYA GRAY

2017 yılına gelindiğinde estetiği ve zarafeti ön plana çıkaran, butik proje anlayışıyla tasarlanmış 12 dairelik Arya Gray’in inşası başladı.

2018

ATLANTİS İLE DENİZLİ’YE YENİ BİR SOLUK GELİYOR

Üçler-Şemikler bölgesinde; hayallerinizdeki yaşama adım atabileceğiniz,doğayla iç içe, 5 blok ve 99 daireden oluşan ve toplu konut anlayışına yeni bir soluk getiren Atlantis’in temelleri atıldı.

2019

ARYA GRAY KAPILARINI AÇTI

Örnek dairelerindeki göz alıcı detaylarıyla ses getiren 12 dairelik Arya Gray projesinin yapımı ve satışları tamamlandı. Şık tasarlanmış konseptini doğanın yeşiliyle birleştiren Arya Gray; kısa sürede büyük ilgi gördü.

2020

MODERN YAŞAMA YENİ BİR BAKIŞ AÇISI; IMPERIAL

Özel dizayn edilmiş iç mimarisi ve modern anlayışıyla Imperial; Denizli’nin prestijli konumlarından biri olan Servergazi’de yükselmeye başladı. 7 katlık butik bir proje olan Imperial’da toplamda 14 daireyle birlikte doğayla iç içe yaşam alanları bulunuyor.

44. YILA DOĞRU

Terzioğlu İnşaat, Denizli inşaat sektöründe 44. yılına yaklaşırken, geride bıraktığı zamanda daima çalışan, tedarikçi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmuş, inşaat alanında güven sağlayan en büyük unsurun satış sonrası sunmuş olduğu hizmetlerle gerçekleştiğinin bilinciyle, ev sahibi yaptığı ailelerin dostluğunu kazanmıştır. Terzioğlu İnşaat ve ekibi, 44 yıllık özverili çalışmalarının neticesinde elde etmiş olduğu deneyim ve itibar ile sırada bekleyen yepyeni projelere başlamak için ilk günkü heyecanla hazırlanmaktadır.

Sırakapılar Mah. Saltak Cad. No.: 46 Kat: 7 Terzioğlu İş Merkezi Denizli / Türkiye

+90 (258) 264 37 03

info@terzioglumuh.com

Tasarım ve Uygulama: Marco Visa & Gaia